
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2 mm |
| Width | 2 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Height | 800 µm |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 0.04 g |
| Number of Elements | 2 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 months ago) |
| Max Power Dissipation | 1.5 W |
| Power Dissipation | 1.5 W |
| Number of Channels | 2 |
| Input capacitance | 375 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | 3.8 A |
| Rds On Max | 68 mΩ |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30 V |
| Turn-On Delay Time | 5.3 ns |
| Turn-Off Delay Time | 15 ns |
| Element Configuration | Dual |
| Rise Time | 3 ns |
| Gate Charge | 5.2 nC |
| Drain to Source Resistance | 123 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | 12 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 30 V |
| Schedule B | 8541290080 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 months ago) |
| Gate to Source Threshold Voltage | 600 mV |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
